Խնդրում ենք սպասել...
Այսօր`  երկուշաբթի, 28 սեպտեմբերի, 2020 թ.

Հոդվածներ

Ֆեյքերի բանակներ պահող "ազգընտիրները" և "խեռոսները" բռնվեցին

19:24, ուրբաթ, 14 օգոստոսի, 2020 թ.
Ֆեյքերի բանակներ պահող "ազգընտիրները" և "խեռոսները" բռնվեցին

Բոլորդ էլ լսած կլինեք, թե ինչպես են մեր ԲՀԿ-ական "փառապանծ ազգընտիրները" տարբեր ամբիոններից և լրատվականների եթերներից գոռում գոչում այն մասին, որ տարբեր "Ֆեյքային բանակներ" իրենց նկատմամբ հարձակումներ են իրականացնում սոցիալական ցանցերում, հաստատ կհիշեք նաև Նաիրա Զոհրաբյանի էմոցիոնալ և էքսպրեսիոն ճառերը:

Ուրեմն, մեր "սուրբ, ջինջ, անկաշառ ու ազգանվեր" կուսակցության որոշ անդամների բոցաշունչ ելույթները լսելուց հետո մենք համացանցում իրականացրեցինք մի փոքր ուսումնասիրություն, որի ընթացքում դիտեցինք ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական գործ հարուցելու փաստից մինչև արդեն անկախ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի ԲՀԿ-ից դուրս գալու ժամանակահատվածի հրապարակումները և պարզվեց, որ…

Դե հիմա բռնվեք սիրելի հայրենակիցներ… ուրեմն պարզվեց, որ իսկական "ֆեյքերի խմբավորումներ" (մի քանի հարյուր օգտահաշիվներ) ներկայումս կատաղի սպասարկում են Գագիկ Ծառուկյանի և ԲՀԿ շահերը (թո բա թե մայրը այդպես կպաշտպանի իր զավակին), իրենց գրառումներում և մեկնաբանություններում լուտանքներ են տեղում ՀՀ իշխանությունների և իրավապահների հասցեին, ԲՀԿ-ից դուրս գալուց հետո Սերգեյ Բագրատյանին հայհոյում են ամենավերջին խոսքերով, հրապարակում և մեծ քանակությամբ տարածում են նրա պատկերով այլանդակ և վիրավորական նկարներ:

Այդ շոկային տեսարանների բացահայտումից հետո որոշեցինք դիտարկել այդ ֆեյքաբուծարանից դուրս պրծածների օգտահաշիվները և պարզվեց, որ դրանք լիովին կեղծ են՝ էջում նշված տվյալներով անձնավորություններ բնության մեջ գոյություն չունեն, էջում առկա լուսանկարները "Google images" հավելվածով անցկացնելուց հետո պարզեցինք, որ դրանք պատկանում են արտասահմանյան այլ օգտատերերի: Բացի այդ պարզվել է, որ նշված ֆեյքերի իգական հատվածի զգալի մասը ամուսնացել է այս տարվա օգոստոսի 10-ին (երկուշաբթի օրը):

Սակայն դա էլ վերջը չէր: Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ ԲՀԿ-ն "ֆեյքային հրոսակախմբեր" սկսել է պահել դեռ 2018թ.-ից, իսկ հրոսակների գործունեության ֆինանսական կողմը խիստ ռեգլամենտացված է, այսպես՝ յուրաքանչյուր օգտահաշիվ 1 գրառում-հրապարակման համար (որը կունենա 50-ից ավել հավանում) ստանում է 15000 դրամ, իսկ 1 կատարած մեկնաբանության համար 5000 դրամ (համենայնդեպս տիկնիկավարները այդքան քերում են շեֆերից): Բացի այդ ըստ մեր աղբյուրի այդ ֆեյքերին հրահանգված է նաև լայքել Գագիկ Ծառուկյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի օգտին արված գրառումները և տարածել դրանք:

Ծառուկյանական և Քոչարյանական ֆեյքերի նույն կենտրոնից ղեկավարման մասին է խոսում նաև այն, որ ԲՀԿ ֆեյքերը թե Քոչարյանի և թե Ծառուկյանի օգտին արված գրառումների ներքո կատարում են նույնաբովանդակ մեկնաբանություններ ("առաջ պարոն ….", "մենք ձեզ հետ ենք պարոն….", մենք հաղթելու ենք պարոն ….., "ժողովուրդը ձեզ հետ է պարոն…..."), ինչից կարելի է ենթադրել, որ կատարողները նույն մարդիկ են (примитивные дебилы):

Այսպիսով մեր կատարած փոքրիկ ուսումնասիրությունից հասկանալի է դառնում, որ ԲՀԿ-ն և իր "համապատասխան" առաջնորդը գիտակցելով, որ հանրության շրջանում իրենց վստահությունը խրոխտ քայլերով մոտենում է 0-ի փորձում են ֆեյքային գրոհների միջոցով հանրությանը ապակողմնորոշեն և ներկայանան որպես ժողովրդի կողմից ընդունված քաղաքական ուժ: Սակայն թե նրանց ծախսած տասնյակ միլիոնները և թե ֆեյքերի ահռելի քանակը չի կարող "ինքըստիքյա" վերականգնել հանրության շրջանում "համապատասխանների" կորսված վստահությունը:

Որպես վերոգրյալի ապացույց դեռ հրապարակում ենք ԲՀԿ-ի և Գագիկ Ծառուկյանի շահերը սպասարկող ֆեյքերի ցուցակի մի փոքր մասը.


    

Anul Vardanyan www.facebook.com/anul.vardanyan.963

Ani Simonyan - www.facebook.com/ani.simonyan.35762

Ani Sargsyan - www.facebook.com/profile.php?id=100020214236690

Anna Aharonyan - www.facebook.com/davit.aharonyan.7

Anahit Mkrtchyan – www.facebook.com/anahit.mkrtchyan.7399786

Anahit Grigoryan- www.facebook.com/anahit.grigoryan.96387189

Anahit Sargsyan - www.facebook.com/profile.php?id=10005249559231

Anna Miqayelyan - www.facebook.com/anna.miqayelyan.520

Anna Xaratyan - www.facebook.com/anna.xaratyan.3597

Anna Geghamyan- www.facebook.com/anna.geghamyan.315

Anul Vardanyan - www.facebook.com/profile.php?id=100012578926926

Anya Galstyan- www.facebook.com/anya.galstyan.5220

Araqsi Simonyan - www.facebook.com/araks.simonyan.549

Aram Margaryan - www.facebook.com/aram.margaryan.54584

Arman Gevorgyan - www.facebook.com/profile.php?id=100052509100066

Armine Petrosyan www.facebook.com/profile.php?id=100012333334068

Armine Gevorgian - www.facebook.com/armine.gevorgian.142

Arevik Safarian – www.facebook.com/arevik.safarian.3

Arkadi Pashoyan - www.facebook.com/arkadi.pashoyan.33

Artur Grigoryan - www.facebook.com/artur.grigor.grigoryan

Artak Kirakosyan - www.facebook.com/artak.kirakosyan.39589

Arsen Vlasyan - www.facebook.com/arsen.vlasyan.3

Bella Saribekyan - www.facebook.com/bella.saribekyan.10

David Arakelyan - www.facebook.com/david.arakelyan.7906

Din Abrahamyan - www.facebook.com/din.abrahamyan.12

Gayane Grigoryan - www.facebook.com/profile?id=100052326795188

GorTorosyan - www.facebook.com/gor.torosyan.587

Hasmik Voskanyan -www.facebook.com/hasmik.voskanyan.376043

Hasmik Has www.facebook.com/hasmik.has.503

Ishxan Hovhansiyan - www.facebook.com/ishxan.hovhansiyan

Inna Galstyan - www.facebook.com/profile?id=100029123444695

Kristafor Arutyunov - www.facebook.com/kristafor.arutyunov.9

Lara Mesropyan - www.facebook.com/lara.mesropyan.79

Levon Manukyan – www.facebook.com/levon.manukyan.399

Lusine Alaverdyan www.facebook.com/lusine.alaverdyan.9047

Luiza Hovsepyan www.facebook.com/luiza. hovsepyan.1

Lilit Antonyan - www.facebook.com/lilit.antonyan.50951

Lilit Davtyan - www.facebook.com/aram.karapetyan.169067

Lilit Hayrapetyan - www.facebook.com/lilit.hayrapetyan.16752

Margarita Vardanyan - www.facebook.com/margarita.vardanyan.942

Marina Suren Sahakyanner - www.facebook.com/marina.sahakyan.585

Marine Abrahamyan - www.facebook.com/marine.abrahamyan.92775

Marine Vardanyan - www.facebook.com/marine.vardanyan.16503

Marianna Sahakovna www.facebook.com/marianna. sahakovna.3

Mari Shook - www.facebook.com/mari.shook.10

Meliq Karapetyan - www.facebook.com/meliq.karapetyan.921

Meline Sargsyan - www.facebook.com/meline.sargsyan.7568

Naira Isahakyan - www.facebook.com/naira.isahakyan.12

Natalya Natalya - www.facebook.com/profile?id=100009321002895

Nar Abrahamyan - www.facebook.com/nar.abrahamyan.7524

Nver Petrosyan - www.facebook.com/nver.petrosyan.501

Olya Aznavur - www.facebook.com/profile.php?id=100029072298775

Sedul Arakelyan - www.facebook.com/sedul.arakelyan.96

Sofa Baghdasaryan - www.facebook.com/sofa.baghdasaryan.5

Sargis Pirumyan - www.facebook.com/sargis.pirumyan.3

Simon Safaryan - www.facebook.com/simon.safaryan.716

Siranush Arushanyan - www.facebook.com/siranush.arushanyan.52

Syuzi Hovhannisyan - www.facebook.com/syuzi.hovhannisyan.7121

Vardan Ginosyan - www.facebook.com/vardan.ginosyan.1

Venera Gyulinyan - www.facebook.com/venera.gyulinyan

Tigran Stepanyan - www.facebook.com/tigran.stepanyan.520562

Tatev Mnacakanyan - www.facebook.com/tatev.mnacakanyan.9678

Rebeca Gyagunc - www.facebook.com/rebeca.gyagunc.3

Ruzanna Harutyunyan - www.facebook.com/ruzanna.harutyunyan.902

Անուշ Գևորգյան - www.facebook.com/profile.php?id=100029419004315

Գառնիկ Վարդանյան - www.facebook.com/profile.php?id=100052978013213

Լուսինե Կարապետյան - www.facebook.com/profile.php?id=100052888086957

Լիլիա Մարգարյան - www.facebook.com/profile.php?id=100053189979629

Մարինա Մինասյան - www.facebook.com/profile.php?id=100052196420288

Սուսաննա Հովակիմյան www.facebook.com/profile.php?id=100052666381303

Зарина Ян – www.facebook.com/profile.php?id=10005422893301

Առաջխաղացնել այս նյութը
Տեղեկացնում ենք, որ նյութը հրապարակվել է "Մամուլի խոսնակ" նախագծի շրջանակներում:
Գրանցվի՛ր և հրապարակի՛ր քո հոդվածները:
Հավանել
0
Չհավանել
0
| | |
4893 | 0 | 0
Facebook
COMMENT.am